Ilmus ajakirja Eesti Mets talvenumber

Täna jõudis postkastidesse ajakirja Eesti Mets talvenumber. Peatoimetaja Kristiina Viiron tutvustab, millest seekordses numbris lugeda saab:

  • Võtsime ette probleemid nn vääriselupaiga nimekirjadesse sattunud puiduga, mida FSC tarneahela sertifikaadiga puiduostjad ei tohi vastu võtta. Juba on seetõttu puidukoormad Lättigi vuranud.
  • Käisime külas Järvamaa metsaomanikult Aivo Vooril, kes talitab metsas tasa ja targu, tehes kõik tööd seal ise. Sealjuures kasvatab ta ise ka metsataimi.
  • Eestis on küllaga märgasid maid, kus võiks püüda metsa kasvada, ilma et tarvitseks maad kuivendama hakata. Lugu räägib sellest, millise puuliigi puhul on see võimalik ja mida veel teha tuleks, et märgalaviljelus õnnestuks.
  • Portreelugu on seekord Jüri Perest, kelle nimi on Eesti Metsa lugejaile ammugi tuttav – on ta ju staažikas metsandusfotograaf, kes on üles pildistanud vist peaaegu kõik Eesti metsaga seotud inimesed, tööd ja paigad.
  • Liis Kuresoo ja Liina Remm vahendavad muljeid Ungaris nähtud püsimetsandusest, Eesti maaülikooli teadurid räägivad täpsemalt männi-juurepessiga seotud uuringutest.
  • Nagu juba tavaks saanud, siis pajatab ajakirjas loodusemees Vahur Sepp, kes seekord tutvustab lähemalt nirki, kärpi ja tuhkrut. Karl Adami aga kirjutab sellest, kuidas elavad talve üle need linnud, kes siit lõuna poole ei rända või siis siis hoopiski saabuvad talveks siia.
  • Rubriigis „Üks küsimus ja üks vastus” selgitab maa-amet põhjalikult, kuidas muutuvad uuest aastast metsaomaniku jaoks maa piiridega seotud toimingud.

Digitaalsel kujul ajakirja osta või hoopis koju tellida saab SIIT.

Jaanuaris loositakse Eesti Metsa tellijate vahel välja Stihl võsasaag FS 460 C-EM. Lisaks sellele õpetab Stihl võitja ka saagi kasutama.

Loosimises osalevad kõik, kel on 10. jaanuari 2019 seisuga kehtiv Eesti Metsa aastatellimus või püsikorraldus. See kehtib ka neile, kes on ajakirja tellinud digiväljaandena, ning neile, kes on tellinud Eesti Metsa paketina koos Eesti Looduse ja/või Horisondiga.