Keskkonnainspektsiooni ühendamine ikka päevakorras

Möödunud aasta lõpus jäi riigikogus vastu võtmata pikalt ettevalmistatud seadus, mis pidi ühendama keskkonnaameti ja keskkonnainspektsiooni üheks riigiasutuseks. Seaduse vastuvõtmisest jäi puudu kaks poolthäält. Postimehe andmetel on ametite ühendamine jätkuvalt päevakorras.

Keskkonnaministeeriumi kantsler Meelis Münt vastas sel nädalal Postimehele, et keskkonnaameti ja keskkonnainspektsiooni ühendamise eelnõu esitatakse uuesti menetlusse.

Keskkonnaministeerium oli arvestanud seaduse jõustumisega uue aasta alguses ning kuulutanud juba välja konkursi ainult keskkonnaameti juhi kohale. Konkursi võitis Riho Kuppart, kelle tööülesandeks pidi saama kahe asutuse ühendamine ja kes võeti tööle eeldusega, et temast saab ühendasutuse juht. Keskkonnainspektsioonile uue juhi leidmiseks enam konkurssi välja ei kuulutatud.

Keskkonnainspektsioonile praegu uut juhti otsima ei hakata ning juhi kohuseid täidab Olav Avarsalu. Eelmise pikaaegse peadirektori Peeter Volkovi ametiaeg lõppes möödunud aasta lõpus.