Metsakaitsjate käitumine šokeeris ministrit ja ametnikke

Riigihalduse minister Janek Mäggi ja ametnike kohtumisest kodanikuliikumise Eesti Metsa Abiks aktivistidega kujunes ministri elu kohutavaim koosolek, kirjutab Eesti Ekspress. Kohtumisel osalenud metsakaitsja šokeeris nii ministrit kui kogenud riigiametnikke
„Mitu last sul on? Mitu last sul on?! Kas sa Eesti looduse peale ei mõtle! Vasta! Vasta kohe!“ kähiseb minister Janek Mäggi ja kummardub üle laua minu poole. Ta on näost punane. Hoiab kramplikult kätega lauaservast kinni.
Niimoodi etendab minister Janek Mäggi oma versiooni kohtumisest, mis toimus 18. oktoobril superministeeriumi 10. korrusel tema kabinetis. Ministriga tulid omal soovil kohtuma kodanikuliikumise Eesti Metsa Abiks aktivistid Linda-Mari Väli ja Indrek Vainu.
Kuna oli teada, et jutuks tulevad Est-Fori tselluloositehasega seotud teemad, kutsus minister kohtumisele raskekahurväe: regionaalvaldkonna asekantsleri Kaia ­Sarneti, planeeringute osakonna juhataja Tiit Oidjärve, nõunik Marica ­Lillemetsa. Kohtumist toetas ka ministri nõunik Epp Remmel.
Kohtumisest, mis pidi algul kestma pool tundi, aga kestis ligi kaks korda kauem, sai täielik ühe mehe show. See mees on Indrek Vainu, EMA koordinaator. Karismaatiline, konfliktne, kompromissitu. Ja sellel koosolekul äärmiselt vihane.
Asekantsler Kaia Sarnet: „Ma olen avalikus teenistuses olnud üle 30 aasta ja osalenud lugematutel aruteludel, erinevatel teemadel ja paljude huvigruppidega. See kohtumine oli täiesti unikaalne.“
Ministri nõunik, endine tippajakirjanik Marica Lillemets: „Ta ei tulnud ühegi ettepanekuga, ühegi pretensiooniga, vaid lihtsalt lõugas. Esimesest hetkest peale.“
Ministri nõunik Epp Remmel: „Kogu tema käitumine oli ründav, provotseeriv. Ta tagus kätega lauale.“
Minister Mäggi: „Sellist kohtumist pole mul enne olnud. Mul oli selline tunne, et kui tal oleks olnud relv, oleks ta mu maha lasknud.“
Oma eesmärgi – Eesti metsa kaitsmise ja säästliku metsanduse propageerimise nimel on liikumine Eesti Metsa Abiks erakordselt jõuline. Peamiselt osaletakse survegrupina Eesti metsanduse arengukava loomises.
Kohtumisel osalenud Linda-Mari Väli sõnul oli Mäggiga kohtumise agressiivsus strateegiline valik. Oldi kurjad ja taheti näidata, milline on nende arvates antud hetkel rahva emotsioon.
Loe edasi Eesti Ekspressist.