Pärnus alustas tootmist uus vineeritehas

Puidutööstuskontserni Metsä Wood vineeritehas Pärnus alustas tööstuslikku tootmist.
Kavandatud 200-st töötajast on palgatud praeguseks 75. Täismahus töötab tehas tuleva aasta lõpuks. Pärnu tehases kasutatavat spooni valmistatakse Soomes Äänekoskil sealsest kasepuust, vahendas “Aktuaalne kaamera”.
Tehase ehitamine ja tootmise käivitamine on edenenud nii nagu kavandatud. Käesolev aasta on töötajatele olnud väga intensiivne periood, sest peale tootmise käivitamise on lühikese ajaga võetud kasutusele uusi programme ja tegevusmudeleid, ütles tehasejuht Kaarel Tali.
Praeguseks palgatud 65 töötajat on ametis kolmes vahetuses, juba septembris alustab 12 uut töötajat. Edukaks on osutunud teooriat ja praktikat ühendav koolitusprogramm. Administratiivpoolel on kümme inimest.
“Liinid on käigus olnud juba mõnda aega jah, aga tegemist on siiani olnud testtootmisega. Lõpuks oleme siiski saanud seadmetarnijatelt liinid üle võetud ja eelmisel nädalal saime ka tootmishallile kasutusloa. Siiamaani oleme inimesed leidnud, aga mida aeg edasi, seda raskemaks läheb, tõsi on,” rääkis tehase juht Kaarel Tali ERR-ile.