Puidutööstus hoiab Põlvamaad vee peal

Põlvamaa on üks Eesti maakondi, mis toetub suuresti puitmajasektorile, kirjutab Ärileht.
„Põlvamaa püsib suurelt jaolt metsanduse ja puidu najal. Terve Kagu-Eesti tegelikult,” ütleb üle 20 aasta Räpinas ja selle lähiümbruses tegutsenud palkmajatootja Hobbiton OÜ juhatuse liige ja müügijuht Ragner Lõbu (48). Ta viitab äsja avaldatud Kagu-Eesti 500 parima palgamaksja edetabelile, mille eesotsas ongi puiduettevõtted.
„See annab siinsetele inimestele väga palju tööd ja on mõnes mõttes üks väheseid tööstusharusid, mis tegelikult ka hoiab elu maal,” lisab Lõbu. Kui vaadata, millised Põlvamaa ettevõtted selle aasta teises kvartalis suurima käibe tegid, on esimese kümne seas kuus ettevõtet, kes tegelevad kas metsa majandamise või puidu töötlemisega. Nende hulgas on nii Räpina Paberivabrik, Peetri Puit kui ka Keskühistu Eramets.
Ka Hobbiton kuulub maakonna 15 suurema maksumaksja hulka. Selle aasta teises kvartalis deklareeris ettevõte ligi 525 000 eurot müügitulu, maksis ligi 95 500 eurot tööjõumakse ja ligi 88 660 eurot riigimakse. Ettevõtte keskmine brutopalk küündib 1400 euroni kuus. Kuigi Hobbitoni valmistatud maju leidub nii Põhja- kui ka Lõuna-Eestis, toodab ettevõte – kel on Räpinas ja selle lähiümbruses kolm tootmiskohta – kohalikule turule vähe.
Loe edasi Ärilehest.