Sutter: kriitika hakkepuidu kasutamise vastu võib tulla konkurentsist

Eesti Energia plaanib elektritootmisel järjest rohkem kasutada puiduhaket, mis on aga kaasa toonud kriitikat. Ettevõtte juhi Hando Sutteri hinnangul tuleneb kriitika konkurentsi suurenemisest.
Alates aasta algusest on Eesti Energia koondanud 315 töötajat. Kui põlevkiviga seotud töökohti kõrge CO2 kvoodi hind ühelt poolt sööb, peab Eesti Energia ettevõtte juhi Hando Sutteri sõnul teistesse valdkondadesse töötajaid juurde palkama, vahendas “Aktuaalne kaamera“.
See, kas ettevõte peab sel aastal veel inimesi koondama, selgub augustis.
Varasügiseks peaks selguma ka see, millal võib Eesti Energia hakata saama taastuvenergiatoetust hakkepuidu kasutamisel Narva elektrijaamades, sest just siis võiks kava kohaselt jõuda riigikogusse seda lubavad elektrituruseaduse muudatused.
Eesti Energia biomassi kasutus Narvas suureneb praegu ka ilma toetuseta, kuid toetus kasvataks selle kasutust hüppeliselt. See on saanud ka kõva kriitikat.
Sutteri sõnul läheb kõige rohkem energiapuitu praegu Taani ja Inglismaale ning negatiivne emotsioon hakkepuidu kasutamiseks Eesti Energias võib tulla konkurentsi tihenemisest.
Reformierakondlasest riigikogu liige ja varem Eesti Energia nõukogusse kuulunud Kalle Palling ütles, et ei pea õigeks Eesti Energia hakkepuidu kasutamise toetamist, sest see viiks puidu hinna üles ja tuleks tarbijate arvelt.
Loe täpsemalt ERR portaalist või vaata AK saatelõiku: